Tüketici Hukuku

Birevim mahkeme kararları

birevim mahkeme kararlari 1275

birevim mahkeme kararları

Birevim, Eminevim, Fuzulevim gibi tasarruf finansman şirketleri ile tüketiciler arasında imzalanan tasarruf finansman sözleşmeleri kapsamında teslimatların ertelenmesi ve çalışma bedeli iadesinin yapılmaması gibi bir takım uyuşmazlıklar çıkmaktadır.

Söz konusu uyuşmazlıkların yasal yollarla çözümü hakkında bilgi edinmek için ”Evim şirketlerinden çalışma bedeli iadesi nasıl alınır?” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Birevim emsal kararları

Tüketiciler ile tasarruf finansman şirketleri arasında akdedilen sözleşmelerde dosya masrafı adı altında alınan çalışma bedeli iadesine ilişkin emsal tüketici mahkemesi kararları bulunmaktadır. Hak kaybına uğramamak adına işbu davalar için konuya hakim avukatlardan hukuki destek almanızı tavsiye ederiz.

 

Tüketici Hukuku Departmanımız ile iletişime geçiniz.

Yılmaz & Kızılcan Hukuk – Tüketici Hukuku Departmanı

2 thoughts on “Birevim mahkeme kararları

  1. Müşteba kuşkayal dedi ki:

    Merhaba birevim mağduruyum kurada çıktığı halde. Vermediler 6 ay oyladilar gene vermediler çıktım…
    2019 Eylül ayında19000 tl ile girdiğim birevime 2022nin Ekim kurasinda ismim okunup 195000 TL’lik ev projesine kurada adım okunmuştur. O sevinçle gidip Bursa Osmangazi subesinde bulunan adı isa bey olan arkadaşla görüşüp bana 6 ay sonra verebileceklerini söylediler devlet bunlardan teminat aldıkları içinmiş onada kabul dedim, ve 6 ay sonra gittim zaten bu parayla ev olmazdı arabaya razıydım, geldim tekrar isa bey’le görüştüm araç için bu seferde sizin isminiz burada gözükmüyor nasıl oluyor anlamadım deyip oyalama yöntemine başvurmuşlar, ama kendi arabaları olan birtep adlı kurumdan araba alacağımı söylediler 210.000 tl ye araç buldum istanbuldan aracın expertiz raporları kazalı ve bitik araba olduğunu gösteriyordu onada razıydım, paramı kurtarmak için almam gerekiyordu ama araba arıza yaptı çalışmadı vazgeçtim araba almaktan, ve arayıp iptal ettirdim sürekli mağdur edildim hem 6 ay bekletiyorlar hem kendi bitik arabalarını aldırmaya çalışıyorlar, kesinlikle sahibinden veya baska biyerden araba alınmasına izin verilmiyor kendi bitik arabalarını insanlara aldiriyorlar zaten kendi arabaları normal piyasanin 60. 70 bin üzerinde hiçbirsey alamadım kurada çıktığı halde vermediler oyaladilar kurada çıktıktan 6 ay sonra gittim oyaladilar isminiz gözükmüyor deyip daha sonra arızalı hasarli arabalarını alayım dedim normal piyasanın çok çok üzerinde onuda istanbulun ortasında yolda kalarak ve masrafa girerek geri verdim almadım. 18.000 tl param yandı çıktım ama çok mağdurum lütfen yardımcı olun 28.000 tl param içerde eylülde vereceklermiş sözde imzaladık mecbur. Yardımcı olursabiz5çok sevinirim

    1. Y & K Hukuk dedi ki:

      Bilgi ve danışmanlık için 0553 148 0706 numaralı telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir